Neberas tontorra: Serrato eta Labaza lakuak eta Letrero lepotik
- Kokapena: Pirinioak
- GPS (koordenadak): 42.76085, -0.23376
- UTM (koordenadak): Northing: 4734257, Easting: 0, Zone:
- Kategoriak : Oinezko igoera, Trabesia
- Zailtasuna: F
- Nola iritsi: Panticosa, Serrato eta Labaza lakuak eta Xuans eta Letreo lepotik.
- Ezaugarriak: Ibilbide luze eta desnibel handikoa. Tarte batetan ez ibilbide, ez hito bakar bat ere ez dugu aurkituko. Lainoa sartu ezkero tentu handiz ibili beharreko lekua.
- Materiala: Makilak
- Garaia: Uda, Negua, Udazkena, Udaberria
Jetsi fitxategiak
Ibilbide hauei buruz idatzi duguna
- Igotzen diren mendiak
- Lo egiteko aterpetxeak
- Natur guneak
- Erlazionatutako ibilbideak
- Batanes Erdiko hortzaBatanes2888 m.
- Ekialdeko Batanes HortzaBatanes2894 m.
- Mendebaldeko Batanes Hortza Batanes2875 m.
- Neberas tontorraArratille2890 m.
- SerratoBatanes2890 m.
- XuansBatanes2838 m.
- Bachimaña beheko lakuaLakua
- Bachimaña goiko lakuaLakua
- Bainuen lakuaLakua
- Bramatuero behe lakuaLakua
- Fraidearen Aldapa urjauziaUrjauzia
- Labaza behe lakuaLakua
- Serrato lakuaLakua
- Achar de AlanoTatxerasetik
- Alquezár-Asque GR 1.1-tik
- Altitoy 2016
- AnayetCorral de las Mulas-etik
- AnayetCorral de las Mulas-etik neguan
- AnetoEstasen korridorea
- AnetoRenclusatik neguan
- AñiscloOrdesako zelaitik
- ArnalesPanticosa-ko Bainuetxetik
- ArnalesPodiellos lepotik
- Arriel Pico Arriel zeharkaldi borobila
- Asque-Alquezar Villacantal zubuitik
- Astazou handiaPinetako balkoitik
- AtxeritoPetrechema eta Foyas del Ingeniero sakanetik
- Bachimala Biados aterpetxetik
- BalaitusBrecha Latour
- BalaitusDiagonal Handitik
- BalaitusNeous-eko glaziarretik
- Balaitus zeharkaldi borobila
- Castillo de AcherOza Oihan eta Ego isurialdeko bretxatik
- Cerler tontorraMapriu lautadatik (1.900 m) Cerler eski estazioa
- Chinebral de GamuetaLinza eta Plana de Diego-tik
- Cordier tontorraMaladetako ertza
- Ekialdeko Batanes HortzaPanticosa Bainuetxetik eta Labaza lakuetatik
- Eriste handiEriste tonterren zeharkaldia
- EstriviellaTatxeras eta Mazandu daldetatik
- EzkaurreArgibiellako portutik
- Facha HandiaSarrako urtegitik
- Facha txikiaFacha txikia-Cambales mendizerra Cauteretsetik
- Facha txikiaFacha txikia-Cambales mendizerra La Sarratik
- Frondella CentralArrielgo lakuetatik
- Garmo NegroPanticosa-ko Bainuetxetik
- Gran Facha-ren zeharkaldi borobila
- Hego MugaPanticosa eta Mercadau portutik
- LurienFabègues urtegitik
- LustouNeguan, Rioumajou araneko aisialdi kanpaldiko aparkalekutik
- LustouPéguère ibarretik
- Mallo GorretaGamuetako ebakitik neguan
- MarboreSan Nicolas de Bujaruelotik
- Marboreko dorreaSan Nicolas de Bujaruelotik
- Marboreko zilindroaGavarnie zirkuko zeharkaldi borobila
- Marboreko zilindroaPinetako balkoitik
- Midi d`Ossau
- Midi d`Ossau
- Midi d`OssauOhiko bidetik
- Midi D´Ossau zeharkaldi borobila
- MontardoMontardo Cavallers urtegitik
- MuniaMuniako mendizerra
- Pakiza de LinzolaLinzako aterpetxetik
- PalasGeodesikoen ertza
- PalasLedormeur tximiniatik
- PedraforcaGresolet behategitik
- Peña RoyaPanticosako herritik
- Pène SarrièreLakuen ibilbidea
- Petit VignemaleCauterets eta Gaube lakutik
- PetrafichaPetraficha Tacheras-tik
- PetretxemaLinza aterpetxetik
- PeyregetSoques txabolaren aparkalekutik
- Pic LongPic Long - Campbiel mendizerra osoa
- Pic MaouCap de Long-tik
- Pica d´EstatsVall Ferrera-tik
- PiménéEspuguettes aterpetxetik
- Pique LongueD´Ossue presatik
- Posets Angel Orús o Forcau aterpetxetik
- Posets Biados eta Forqueta lepotik
- Punta CochataPunta Cochata Eskarrillatik
- RobiñeraPietramulako Iturritik
- Sabre puntaBiados aterpetxetik
- SalvaguardiaHospital de Benasque zelaietatik
- SanchacollonsSanchacollons mendizerra
- Serrato-Labaza lakuak
- TaillonCol de Tentes eta Errolan Bretxatik
- TaillonIpar aurpegia
- TendeneraPanticosako askalditik
- Tuc de MolièresVielha tunelaren hego aho eta Molières aterpetxetik
- Txipeta HandiTravesía Euskal Mendi Federazioa 2013